Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Powiedz jak możemy Ci pomóc

Fizjo Manufaktura Centrum Fizjoterapii i Terapii Manualnej

Poznań

Wiadomość została wysłana

Trzymaj rękę na pulsie! Wykonawca
niedługo
powinien się z Tobą
skontaktować.

Wiadomość do:

Złe samopoczucie – 3 przyczyny i proste wskazówki zmian

Autor: Fizjo Manufaktura Centrum Fizjoterapii i Terapii Manualnej, publikacja: 2020-06-17

Najlepszy prezent, jaki możesz sobie sam sprawić to swoje dobre samopoczucie.
Stan, kiedy rano wstajesz i już wiesz, że to będzie dobry dzień! Dobre nastawienie. Uśmiech od ucha do ucha. Poranna kawa od razu będzie smakować lepiej.
Jednak to wszystko zależy TYLKO od Ciebie! Zapraszam Cię do przeczytania mojego artykułu! Dowiesz się, jak przekuć Twoje złe samopoczucie w świetny nastrój każdego dnia!
Jest kilka aspektów dnia codziennego, które można zmienić, aby Twój dzień był wyśmienity. Złe samopoczucie, brak chęci do pójścia do pracy lub na siłownie. Dodatkowo z każdej strony ktoś czegoś od nas chce… Czujemy się przytłoczenie natłokiem obowiązków zawodowych, domowych, rodzinnych. Pytanie, które musisz sobie zadać, jest tylko jedno. I zrób to właśnie teraz!
Czy chcesz mieć realny wpływ na swój codzienny nastrój?
Jeśli odpowiedziałeś NIE – zachęcam do przemyślenia swojej decyzji. Daj sobie chwilę czasu i wróć do czytania tego artykułu, jak tylko zmienisz swoje zdanie. Jeśli odpowiedziałeś TAK – to jestem z Ciebie dumny! Ponadto, wielkie (naprawdę!) oklaski dla Ciebie! Bo to Twoje nastawienie jest największym motywatorem do pracy nad swoimi przyzwyczajeniami.
Nie musisz wszystkiego robić naraz! Pamiętaj, że każda, nawet drobna, zmiana to już wielki sukces! Z czasem będziemy uczyć się, jakie są inne sposoby na poprawę samopoczucie. Wiem, że masz motywację do działań, więc masz wszystko co narazie jest potrzebne!
Zaczynamy!
Nawet małe zmiany w naszych aktywnościach dnia codziennego, będą miały znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Wyobraź sobie jakąś postać, posłuży nam ona teraz jak przykład. Niech będzie to kobieta – Anna, lat 32. Ania pracuje w korporacji finansowej.
Jej dzień zaczyna się od przejrzenia skrzynki meilowej, robi to leżąc jeszcze w łóżku. Wstaje, pije w biegu szybką kawę, ubiera się i po 30 minutach jest już gotowa do wyjścia. Następnie jadąc autem do pracy, oddzwania już do kilku klientów, stresuje się, bo przez korki może się spóźnić do pracy.
W końcu siada przy swoim biurku, kolejne i kolejne meile nie pozwalają zapomnieć jej o wielu obowiązkach. Jednocześnie ma dużą presję, zbliża się koniec miesiąca i musi przygotować odpowiednie podsumowanie dla szefa. Czas do przerwy obiadowej minął jej tak szybko, że zapomniała nawet o śniadaniu. Pędzi na stołówkę, zjada obiad z kolegami z pracy. Wszyscy mówią tylko o pracy. W powietrzu czuć ogromną odpowiedzialność, jaka jest zrzucona na barki wszystkich pracowników. Ania odczuwa coraz większy stres, że nie wyrobi się z czasem… Musi jeszcze dzisiaj odebrać pranie i pójść na wywiadówkę do szkoły jej córki. Mąż zaprosił ją do kina na wieczór a sama chce jeszcze umówić wizytę do fryzjera. Natłok myśli, zadań, planów jest dla niej ogromnym obciążeniem…
CO TO MA DO RZECZY?
Sytuacja Ani wcale nie jest wyssana z palca… Życie w obecnych czasach wymaga od nas bycia cały czas on-line, na najwyższych obrotach. Co więcej, przeglądając Internet, dziennie widzimy aż 20,000 reklam! (Wyniki badania Gemius/PBI za luty 2019). Ilość informacji jaka “przepływa” przez nasz umysł jest niewyobrażalna… Ciężko jest się skupić i być w pełni pochłoniętym jednym zadaniem. Jesteśmy przemęczeni i niechętni do podejmowanie jakiejś inicjatywy…
Nic dziwnego, że wieczorem, kiedy chcemy odpocząć, ciężko jest nam odpuścić ten pęd. Oddanie się lekturze albo przerzucania kanałów często będzie się wydawać mozolne i kompletnie niepotrzebne. Czujemy się zbyt zmęczenie… Jedyne, o czym będziemy wtedy myśleć to łóżko a od rana codzienna pogoń znowu się zacznie.
Od czego zacząć?
Złe samopoczucie to problem, z którym wiele osób boryka się każdego dnia. Nie ma jednego, cudownego środka, który rozwieje wszelkie problemy i od tego momentu wszystko będzie przyjemne i proste. Jednak, jak już wiemy, jesteś gotów do wprowadzenia choćby kilka zmian w swoim życiu. Pozwól, że poniżej przedstawię Ci pierwsze 3:
1. Ostatnia kawa do godziny 16:00
Każdy kubek kawy dostarcza Ci kofeiny na następne 6 godzin. Wypicie kawy w godzinach późniejszych skutkuje tym, że substancja ta cały czas krąży w twojej krwi pomimo tego, że Ty już chcesz zasnąć!
2. Ostatni posiłek do 3 godzin przed snem
Podczas snu trawienie spowalnia a co za tym idzie Twoja kolacja dłużej jest trawiona. Układ trawienny nie może odpocząć nawet w późnych nocnych godzinach. Tym bardziej, jeśli kolacja jest u Ciebie najbardziej obfitym posiłkiem!
3. Ostatni e-mail do 2 godzin przed snem
Wszelkie urządzenia elektryczne emitują promieniowanie niebieskie. Duża ekspozycja na nie powoduje zaburzenie rytmu dobowego, utrudniając Ci zaśnięcie. Oczywiście mowa tutaj nie tylko o komórkach, ale i o laptopie czy telewizorze. Lepszym pomysłem będzie poczytać książkę w łóżku.
Podsumowanie
Złe samopoczucie, gorszy nastrój, niechęć do pracy – mogą to być objawy nie tylko przepracowania, jak i przebodźcowania naszego organizmu. Wbrew pozorom nie jesteśmy zbudowanie z kamienia, nasz organizm potrzebuje KAŻDEGO dnia czasu na regenerację i odpoczynek. Taki reset będzie okazją dla wyciszenia się i zebrania myśli. Uszanujmy nasze wewnętrze potrzeby a nasze ciało odda nam z nawiązką. Potrzebujemy tych momentów dla nas samych!
Powyższe 3 porady to dopiero początek naszej drogi do codziennego uśmiechu na twarzy. Dobrze wiemy, że Twój nastrój to klucz do świetnie spędzonego czasu z rodziną czy lepszych wyników w pracy. Z czasem będę publikował kolejne wpisy. Porady i wskazówki jak możesz sobie sam pomóc, aby każdy kolejny dzień mijał Ci jeszcze lepiej! A teraz spróbuj już dzisiaj i wprowadź moje wskazówki w swoje życie!
Źródło własne - TRIADAZDROWIA.PL
Inne usługi lub produkty - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 642 125 Wykonawców i Dostawców najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych: